Ви ніколи не були у самостійних мандрівках? Ніколи не планували дорогу, квитки, житло, розваги? Все життя їздили кудись за організованими турами та екскурсіями? Повірте, ви багато чого втрачаєте:) Пропонуємо вам 10 місць в Україні, які багаті на пам’ятки та розваги, дістатися до них легко, а знайти житло не важко. Подивіться, можливо, ви не були у багатьох цих місцях, які є мекками українського туризму. А попереду ще теплий вересень, або новорічні свята;)
1. Київ: Київська Русь, Хрещатик, майдан, Андріївський узвіз
Розклад пасажирських потягів тут, автобусів центрального АВ тут
Житло дорожче, ніж по всій країні, і можна навіть користуватися сервісами Airbnb та Booking
2. Львів: – площа Ринок, Личаківське кладовище, Замкова гора, їсти-пити
Обов’язковими для відвідування у Львові є площа Ринок і навколишні вулиці з чисельними закладами харчування, Личаківське кладовище, Замкова гора та, якщо залишиться час, замки та фортеці навколо самого Львова.
Дістатися у Львів теж не дуже складно, але майже всі шляхи все одно пролягають через Київ. Розклад поїздів залізничного вокзалу тут. Якщо їхати з Києва – найкращий варіант Інтерсіті+, який йде близько 4,5-5 годин
З житлом теж особливих проблем немає, якщо пошукати його трохи раніше. У Львові також є чисельні пристойні хостели, а також можна користуватися сервісами Airbnb та Booking
3. Одеса: – як пройти по Дєрібасівській?
Фото Alex Levitsky & Dmitry Shamatazhi
Діставатися до Одеси досить довго потягами, але автотранспортом ще складніше (якщо ви не їдете з Києва). Розклад залізниці тут
Житло дороге та неякісне за свою ціну (не забуваємо, курорт!), у сезон краще домовлятися за 2-4 місяці. Можна користуватися сервісами Airbnb та Booking, але краще і дешевше знімати приватну квартиру подобово.
4. Харків: столиця конструктивізму та студентства, найбільша площа Європи
Фото Serg120967
Діставатися до Харкова довго:( Автотранспорт, який не вийме з вас душу – це Київ та Дніпро. Розклад залізничного тут, є зручний швидкий Інтерсіті з Києва.
Житло: краще приватні квартири подобово.
5. Умань (дендропарк “Софіївка”)
Діставатися автотранспортом з Києва, Черкас, Одеси або Вінниці (це найближчі пункти з великими автовокзалами), розклад залізничного транспорту тут.
Житло: не впевнені, що воно вам потрібне, бо одного дня на Софієвку вистачить, а подивитися Умань – це 1-2 години. Але у містечку здається в оренду багато подобових квартир, а ще чисельні готелі (дякувати єврейському цадіку, до могили якого щорічно прибувають тисячі послідовників).
6. Івано-Франківськ і Яремче: старовинне місто, гори, водоспади та скелі Довбуша
Дістатися Франківська залізницею (на жаль, це довго навіть з Києва). Зі Львова ходить непоганий Інтерсіті, який доставить вас до міста за 2 години. Автотранспорт не радимо, бо довго і дуже виснажливо.
Житло – квартири подобово та готелі (які майже по всьому заходу країни з дуже приємним сполученням ціна-якість)
7. Чернівці і Хотин: забудова 19 сторіччя, університет та велетенська фортеця
Фото Wadco2
Розклад залізниці тут, автотранспорт не радимо.
Автобуси до Хотина з Чернівців відправляються кожні 20-30-50 хвилин (вартість близько 40 грн) з автостанції №1 (вул. Головна, 219).
Житло – квартири подобово та готелі (які майже по всьому заходу країни з дуже приємним сполученням ціна-якість)
8. Кам’янець-Подільський: фортеця, каньйон, вулички старого міста
Розклад залізниці тут, є навіть інтерсіті з Києва. Автобусом можна, але якщо вам недалеко їхати, бо втомитеся.
Житло – квартири подобово та готелі (які майже по всьому заходу країни з дуже приємним сполученням ціна-якість), готелів тут забагацько навіть як для такого маленького містечка.
9. Хортиця: ДніпроГЕС та козацтво
Дістатися Запоріжжя можна залізницею та автобусами.
Житло: не впевнені, що воно вам потрібне, одного дня цілком достатньо. Але якщо є така необхідність, то радимо подобові квартири, а не готелі.
10. Вінниця: фонтан Рошен, ретромузей та ставка Гітлера
Дістатися залізницею та автобусами.
Перед мандрівкою почитайте наші рекомендації з безпеки та поради для самостійного туризму в Україні .