Не була у Харкові майже 10 років, а тут видалася нагода відвідати його, та ще й першого січня. Відмовитися неможливо, бо чи є ще у році день, коли вулиці не перевантажені автівками та людьми.
За 10 років, здається, у Харкові небагато що змінилося, але зараз не хочеться критики, зараз хочеться милуватися харківською архітектурою. Такої у країні більше немає, справді, бо місто отримало поштовх до розвитку та гроші у 20-30 роки: конструктивізм і, особливо, ар-деко, якого майже не зустрінеш у інших містах країни, тут майже на кожному кроці. Харків – це таке українське Чикаго, яке планувало стати містом соціалістичного щасливого майбутнього. Дуже жалкую, що було так мало часу і вже планую подорож на теплу пору року і більшу кількість днів. Тому, сподіваюсь, репортаж про Харків не останній на цьому сайті.
![Будівля колишнього головпоштампу, Харків](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9895.jpg)
![Міськрада Харкова](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9976.jpg)
Міськрада, остаточного вигляду набула у 1950-ті
![Житловий будинок під шпилем](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9970-1.jpg)
Житловий будинок під шпилем, 1954
![Собор Покрова Пресвятої Богородиці](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9939.jpg)
Собор Покрова Пресвятої Богородиці, 1689 р.
![Колишній Селянський дім](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9960.jpg)
Колишній “Селянський дім”, 1912 р.
![img_9897](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9897.jpg)
І просто модерн
![img_9936](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9936.jpg)
Колишній прибутковий будинок, 1912 р
![Будинок колишньої мануфактури Кулаковського](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9922.jpg)
Будинок колишньої мануфактури Кулаковського, початок XX ст
![Харківський модерн 1910-ті](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9926.jpg)
Будинок ліворуч 1910-ті
![Прибутковий будинок Селіванова, Харків](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9987.jpg)
Прибутковий будинок Селіванова, 1907
![img_9973](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9973.jpg)
![img_9971](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9971.jpg)
![Будинок колишньої мануфактури Зильберман та сини](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9915-1.jpg)
Будинок колишньої мануфактури “Зильберман та сини”, 1910-ті рр
Всі головні собори міста належать до московського патріархату, у одній з них ми навіть бачили ікону Миколая І та портрет Гундяєва.
![img_9967](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9967.jpg)
Успенський собор
![img_9965](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9965.jpg)
Дзвіниця успенського собору (1821 – 1833 рр.)
![img_9928](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9928.jpg)
Благовіщенський собор, 1901 г.
![img_9937](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9937.jpg)
Харківська архітектура справді могла б бути фішкою міста, за якою б їхали туристи з усього світу, бо саме тут втілювалися (або планувалися) ідеї соціалістичного міста майбутнього. Ось, наприклад, гуртожиток “титанік” – один з багатьох будинків нереалізованого плану заводського соціалістичного містечка навколо ХТЗ (сподіваюся, ще розповім вам про це грандіозний монструозний задум)
Сподіваюсь, що влада міста зверне увагу на такий крутий туристичний потенціал, а поки треба фіксувати всю цю унікальну суміш промислової, класичної, радянської, модернової, української автентичної та ще десятки видів архітектур.
![img_9956](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9956.jpg)
![img_9959](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9959.jpg)
![Набережна річки Лопань](http://ua-travels.in.ua/wp-content/uploads/2017/01/IMG_9932.jpg)
Але не змішувати, як тут;)