Була у Хмельницькому один раз проїздом, і місто, на жаль, зовсім не вразило. Сподіваюсь, в нас з ним все ще попереду. А поки розповім вам про один з найбільших туристичних центрів України, який знаходиться саме на Хмельниччині та був колись столицею краю (насправді знову ні).
Це Кошице, Словаччина. Населення?—?240,6 тис. чоловік, друге за розміром місто в країні, відоме з XII сторіччя як королівська резиденція. Туризм тут більшою частиною місцевий.
Це Пшемисль, Польща. Населення близько 67 тис. чоловік, прикордонне місто, великий залізничний вузол. Рік заснування 1389. Це не туристичне місто.
Це Попрад, Словаччина. Населення близько 55 тис. чоловік. Рік заснування 1256. Це не туристичне місто, великий транспортний вузол на шляху у гори.
Це Освенцим, Польща. Населення близько 40 тис. чоловік, знаходиться біля музею-меморіалу Освенцим. Рік заснування 1291. Туристи не їдуть сюди, вони їдуть до меморіалу.
Це Естергом, Угорщина. Рік заснування 972, населення 28 412 чоловік. Естергом?—?важливий ккультурний та релігійний центр країни, але у туристичному плані він цикавий більшою частиною тільки угорцям.
Це Каменець-Подільський, Україна. Одне з найдревніших міст України (1374). Населення близько 100 тис. чоловік. На території міста знаходиться величезна фортеця, щотижнево у місті проходять якісь події: фестивалі, свята, конференції. Місто оточено унікальним ландшафтом каньйону річки Смотрич. Це один з туристичних центрів країни. “Старе місто” оголошено державним історико-архітектурним заповідником і спаплюжено недобудовами, добудовами, рекламними вивісками, бігбордами та іншими прикрасами у стилі бикоко. Фортеця теж виглядає не дуже автентично зі всіма добудовами і сучасними “розвагами” та атракціями. Поки що цим всім із задоволенням можна милуватися з іншого берегу каньйону.
Тут повинен бути якийсь висновок, якого в мене немає.