Список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні станом на 2017 рік налічує 7 найменувань, і відвідування цих місць може стати цікавою темою для подорожі країною. Команда UA-Travels це зробила та тепер рекомендує всім!
Ось карта з Вікіпедії. Об’єктів на карті більш ніж сім, бо крім звичних культурних та природних пам’яток до Спадщини ЮНЕСКО відноситься, наприклад Дуга Страве — мережа вимірювальних пунктів, що служила для визначення параметрів Землі, її форми та розміру. А ще кілька дерев’яних церков карпатського регіону.
Усі українські пам’ятки зараз розташовано за Дніпром: Київ чи західна Україна. А ще Польща. Та тимчасово окупований Крим. Є ще попередній список — це перелік об’єктів, що пропонуються включити до Списку всесвітньої спадщини. Зараз їх 16, і ось там вже є лівий берег: і Асканія-Нова, і Кам’яна могила, і харківський Держпром, і астрономічні обсерваторії, і багато іншого. Але це перспективи, а зараз маємо таке:
Київ. Собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра
Це серце Київської Русі, і перш за все саме сюди йдуть туристи, що завітали в столицю. Про ці пам’ятки UA-Travels має чудовий авторський маршрут від Тетяни Кабакової, ви можете познайомитися з ним на сайті або скористатися мобільним додатком UnexploredCity.
Київський Софійський собор
Авторка фото Тетяна Кабакова
Автор фото m_a_d_m_a_x
Києво-Печерська лавра
Автор фото Velyota Alex
Церква Спаса на Берестові
Авторка фото Тетяна Кабакова
Львів. Ансамбль історичного центру
Львівське середмістя, напевно, найпопулярніший серед українців туристичний об’єкт зі спиcку. Хто не бачив ще Львів?! Їхати треба обов’язково, а натхнення пошукати можна зараз на сайті UA- Travels за тегом «Львів».
Букові праліси Карпат
А ось про це було цікаво дізнатися вже набагато пізніше, ніж відбувалися подорожі. Українсько-словацький об’єкт «Букові праліси Карпат» займає площу 77971,6 га і простирається від Чорногори та Рахівських гір до Словаччини й Німеччини. В Україні це Карпатський біосферний заповідник та Ужанський природний парк. Відомі назви Чорногора, Свидівець, Мараморош, Стужиця — Ужок, Ґорґани, Розточчя, Синевир, Зачарований край? Сюди зазвичай добре ходити в справжні туристичні походи з великими рюкзаками та наметами, але й просто приїхати подивитися добре.
Фото клубу активного та екологічного туризму «Добре поїхали»
Чернівці. Резиденція митрополитів Буковини та Далмації
Де найкрасивіший університет України? Наша відповідь — у Чернівцях. Колись тут була розташована резиденція митрополитів Буковини та Далмації, а зараз це визначний архітектурний шедевр Західної України. Радимо обов’язково долучитися до екскурсії та зазирнути всередину університету, ви зрозумієте, чому він — одне із 7 чудес України.
Фото Тетяни Кабакової
Дерев’яні церкви карпатської України
Гуцульські, бойківські, лемківські дерев’яні церкви західної України та Польщі — теж спадщина ЮНЕСКО. Власне ми бачили не всі об’єкти із цього списку, і це наразі може стати темою окремого цікавого маршруту від Жовкви до Дрогобича, від Рогатина до Закарпаття.
Церква Святого Духа, Івано-Франківська область, Рогатин
Церква Святої Трійці, Львівська область, Жовква
Церква Святого Юра, Львівська область, Дрогобич
Севастополь. Стародавнє місто Херсонес Таврійський
Руїни Херсонеса було внесено у список ЮНЕСКО в червні 2013 року, за півроку до анексії Криму, тож ось кілька старих фото, що залишилися у нас у архіві. У список подано наразі також ханський палац у Бахчисараї, кілька печерних міст Криму , фортеця в Судаку та астрономічна обсерваторія.
А ще ось перша благодійна листівка UA-Travels «Мій Крим» про цю пам’ятку та про майбутні об’єкти списку ЮНЕСКО. Це було зроблено не спеціально але символічно, як вважаєте?