fbpx

5 культурних установ Дніпра, на які варто підписатися в соцмережах

Ще влітку ми розподіли дніпровському сайту про культуру “КУСТ” про культурні установи міста, які цікаво ведуть свої сторінки у соцмережах і їх варто тримати у полі зору як місцевим, так і потенційним туристам. 

Якщо ми користуємось соцмережами (а тут є ті, хто ні?)), то, напевно, маємо у підписках кілька сторінок з корисною інформацією. Професійні, про хобі, улюблені кав’ярні, музичні групи чи розважальні центри – зараз навіть Зеленбуд має сторінку на фейсбук! Ми зробили огляд сторінок дніпровських культурних установ, дізналися, про що вони пишуть і на що варто звернути увагу.

На жаль, поки що в нас дуже не багато сторінок, які однаково читати місцевим мешканцям та, наприклад, навіть харків’янам, бо інституції використовують акаунти Фейсбуку, Інстаграму (а деякі – досі ще Вконтакт!) як ще одну сторінку анонсів власних заходів. Тому навіть найкращі з них мають аудиторію від 2 до 4 тисяч підписників. Скоріш за все це ті люди, які реально відвідують саме цю галерею чи театр, що, безумовно, чудово та корисно, але ж можливості соцмереж набагато ширше!

Галерея Артсвіт

Facebook: https://www.facebook.com/ArtsvitGallery/

Instagram: https://www.instagram.com/artsvitgallery/

Галерея сучасного українського мистецтва у Дніпрі існує вже 6 років та працює здебільшого як арт-хаб і у соцмережах поширює багато фото про свої заходи, як анонси, так і відгуки.  Головне, що можна зрозуміти про Артсвіт з їх Інстаграму: це місце, де вирує життя!

Для чого підписатися? Дізнаватися про лекції, мистецькі резиденції, презентації та не пропускати анонси освітніх та грантових програм для митців та кураторів у світі

Що ще є цікавого у Дніпрі на цю тему? Інститут “Ткума”. Музей “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”

 
Kultura Medialna

Facebook: https://www.facebook.com/kulturamedialna/

Instagram: https://www.instagram.com/constructionfestival/

Новини про створення Центру сучасної культури, експериментальне мистецтво, урбаністику, нові медіа. Тут же висвітлюється робота ініціативної групи по збереженню монументального мистецтва в Дніпрі, яка виникла після знищення скульптури Ернеста Коткова “Дніпровські хвилі”. Сторінка англомовна десь на 50%.

Для чого підписатися? Бути на одній хвилі з сучасною спільнотою, дізнаватися про освітні (частіше за все – англомовні) програми та стажування, долучатися до створення культурної інституції міжнародного рівня. Корисно читати, навіть якщо ви не живете у Дніпрі.

Що ще є цікавого у Дніпрі на цю тему? Construction Festival

 

Книгарня “Є” Дніпро

Facebook: https://www.facebook.com/knygarniayedp/

В Україні існує більше 10 років, у Дніпрі лише 3. Мережа Книгарень «Є» просуває український та україномовний книжковий продукт, працює з великою кількістю видавництв, тому варто ходити до неї за новинками. А також на презентації, зустрічі з письменниками та інші книжкові та культурні події, бо книгарня працює як культурний хаб.

Для чого підписатися? Не пропускати суттєві знижки на українські книжки різних видавництв, книжкові огляди та події. А таком взяти участь у змінах книгарні на краще, серед читачів регулярно проводяться опитування про сервіс, комфорт, асортимент та ін.

Що ще є цікавого у Дніпрі на цю тему? Книжковий фестиваль Book Space

Технічний музей “Машини Часу”

Facebook: https://www.facebook.com/mashini.vremeni/

Instagram: https://www.instagram.com/mvr_museum/

Приватний і дуже активний дніпровський музей ретро-авто та предметів минулого століття. Експозиція постійно оновлюється. Музей залучає до партнерства інші культурні установи міста: музеї, бібліотеки, художників, кінематограф, проводить ретро-заїзди, воркшопи, бере активну участь у “Ночі в музеї” тощо.

Для чого підписатися? Єдина російськомовна сторінка у нашому дайджесті, вона ж – найактивніша та максимально залучає підписників до спілкування. Майже кожного дня – дописи, фото з подій та мандрівок, запитання, посилання на фото відвідувачів, розповіді про поповнення колекції музею.

Що ще є цікавого у Дніпрі на цю тему?  Музей українського живопису

 

Театр “Верим” /// Theatre “Verim”

Facebook: https://www.facebook.com/teatrVerim/

Instagram: https://www.instagram.com/teatrverim/

Авторський театр під керівництвом Володимира Петренка, досить молода акторська труппа. 20+ спектаклів у репертуарі, велика та мала сцена. У репертуарі відсутні класичні п’єси, є кілька постановок на важкі та гострі теми.

Для чого підписатися? Крім традиційних анонсів та фото з спектаклів – цікаво спостерігати за життям театру, від гастролей до ремонту зали. Найцікавіші пости: глядацькі марафони, запитання та відповіді про кіно, книжки, враження. А ще іноді тут можна виграти квиток на спектакль, взявши відповідаючи на запитання чи вгадав спектакль по фото.

Що ще є цікавого у Дніпрі на цю тему?  Театр одного актора “Крик”

А які сторінки про культуру у соцмережах читаєте (а може й пишете) ви?

Залишити відповідь