fbpx

БЛОГ. Ніч у Львові сповнена жа… цікавого

Хто скучив за форматом блогів? Ось швиденько розповім про свої враження від фестивалю “Ніч у Львові” , що відбувся 13-15 липня 2018 року.

Повна програма з сотні заходів, величезна кількість варіантів на різні смаки та гаманець.  Ми за три дні відвідали 4 події, обираючи унікальні та ті, що починалися після 21:00.

 Ніч у “Території Терору” 

Спостерігала за проектом онлайн майже рік, нарешті потрапила на територію. Музей офіційно ще не відкрито, але ми бачимо роботу й у місті (наприклад, зараз разом з Центр міської історії відбулося відкриття вуличної виставки «Львів’43: Місто (не)пам’яті» – маркування міських локаций, пов’язаних з подіями Голокосту 1941-1944 рр. у Львові), й екскурсія з розповіддю про історію львівського гетто та Пересильної тюрми, виставкою унікальних листів та розкриттям концепції та місії музею свідчать про те, що проект живе та розвивається.

 Нічна екскурсія Личаківським цвинтарем

Ніч, злива, надгробки з свічками – добре. Формальна розповідь гіда – ні. Типовий приклад старого музейного підходу, де головне – колекція, а все інше хай відвідувач сам собі намріє та радіє, що дали цю можливість. Не треба так 

 Екскурсії галереями Гарнізонного храму Свв. Апп. Петра і Павла

Зазвичай екскурсії робляться підземеллями цього храму, а на галереях зараз працюють реставратори та зайти туди можна лише “заблукавши”. Але вчора потрапили туди офіційно завдяки “Ночі у Львові” та пану Андрію, який не є професійним гідом, але просто та відверто розповідає про улюблене місце. Галереї, залишки розписів та старовинного органу, скріплення храму та вікна на ратушу. А ще нам дали подути у трубки органу! Ось, ось що потрібно людині для щастя! )

 Органні твори Й.С. Баха Фестиваль “Ніч у Львові”

Львівський #оргзал– ще один проект, за яким я ретельно спостерігаю останній рік. Як завдяки “менеджменту здорової людини” установа з пострадянського болота перетворилась на живий сучасний заклад. Що особисто мене підкорило під час відвідування  📢 Можливість купити квіток онлайн, не друкувати – є відкритий вайфай, є сканер. А також купити у 20 касах міста, а не лише у залі. Дуже приємний молодий хлопець на вході, ввічлива літня пані у фойє. Світла в залі достатньо, щоб зазирати в програмку, гугліти назви творів, не заважаючи іншим, фотографувати та постити сторіз. Програма двомовна, частково оголошення також на двох мовах (ні, друга мова – не російська і навіть не польська). Взагалі ось ця можливість потрапити на концерт от 22:00. Тобто, крім контенту та великої різноманітної програми на весь місяць, майже все зроблено для комфорту відвідувача. Так, комунікації потребують ремонта, у фойє ще не супер-гарно, але гачок для сумки у кабінці туалета я, наприклад, зустрічаю не у кожному шикарному закладі, а це дрібниці, що дуже впливають на загальне враження.

Наразі, все. Пішла читати матеріали судової справи по органному та готуватися до наступних заходів. #стоїмо

Залишити відповідь