Дніпро: стінописи, графіті та інший стріт-арт (гугл-мапа)

Жодне сучасне місто у Європі зараз не можна уявити без такого явища як стінопис. Графіті, стріт-арт, мурали, теги та розписи – назв безліч, відношення до них – теж. Ми зробили гугл-мапу про Дніпро та графічне мистецтво на його вулицях. Звичайно, така мапа не може бути чимось статичним та всеохоплюючим: поки ми пишемо, а ви читаєте ці рядки у місті малюються та замальовуються стінописи. Це цілком природні процеси живого, сучасного простору, що динамічно змінюється.

На карті ті фото, що зібрали ми, спільнота Альтернативний Дніпропетровськ та “людина з фотоапаратом” Tj Hinako, але кожен може внести зміни-доповнення. Головне – якомога точніше поставити відмітку на мапі та додати світлину.

А тепер – кілька кадрів про дніпровській стріт-арт. Це навіть не сота частина того, що є в місті і на мапі. Знайомтеся, надихайтеся!

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artСтіна Цоя – одно з перших відомих у Дніпрі просторів, де вже багато років постійно з’являються нові графіті

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artПокинуті будинки – справжні вуличні арт-галереї

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artЩо на думці – то й на стіні

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artЩось дуже велике та примітне – це не обов’язково мурал. Хоча і не завжди лише – реклама 😉 Стрит-арт по-днепропетровски – матеріал про стінопис авторства Zdesroy, дніпровського  художника Валерія Лагутенко. Перші його малюнки ми бачили у жилих дворах, на сміттєвих баках, гаражах та трансформаторних будках, а потім неофіційне мистецтво відійшло на другий план.

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artСоціальне графіті з’являється, коли автор не може мовчати

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artГрупа “665” навесні 2014 року зробила у Дніпрі низку патріотичних та філософських графіті

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artБільше про творчість Аліни Гаєвої – у її інстаграмі

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-art

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artНабережна Дніпра відома, між іншим, Галереєю мистецтв. Якщо маєте небагато часу, але велике бажання познайомитися з творчістю дніпровських вуличних художників – вам саме туди.

dnipro-stinopisi-grafiti-ta-inshij-strit-artАле справжнє, живе мистецтво виникає там, де його не чекають.

Кілька посилань по темі:

Найкращі музеї Дніпра
Нетримання межі: чому київські стінописи не є муралізмом, стріт-артом чи графіті – найкращій, на наш погляд, україномовний матеріал про київську моду і не лише про неї
GraffitiForum.ua – спільнота на FB, величезна збірка українського стріт-арту
Влітку в Дніпрі відбудеться масштабний фестиваль муралів – анонс ініціативи, яка запланована на 2017 рік. Чекаємо!

Залишити відповідь