Українські весняні фестивалі – 2017

Час готувати санчата… тобто пакувати санчата, а самім готуватися до подорожей українськими весняними фестивалями 2017-ого! Ми вважаємо саме весну найкращою порою року для внутрішнього туризму і зараз покажемо, чому саме!

3 березня 2017 року сезон весняних фестивалів відкриває Закарпаття, у Берегово відбудеться гастрономічний фестиваль “Біле вино”, учасникам будуть запропоновані найкращі зразки вина минулорічного врожаю. А яке вино без сиру? Вірно, він теж буде, це ж Карпати!

Великдень у цьому році досить ранній, 16 квітня, святкувати його будуть, звичайно, крізь, але для подорожей ми рекомендуємо кілька напрямків. Київ буде святкувати широко на Софієвській та Михайлівській площах, у Мамаєвій слободі та у музеї архітектури Пірогово. З 1 по 18 квітня до Львова запрошуються шанувальники великодніх традицій. На Музейній площі, символічно біля музею історії релігій, розташуються експонати галереї просто неба з Фестивалю Писанок. У Галереї писанок поряд із експозицією діятиме і Великодня арт-майстерня. Усі охочі зможуть взяти участь у майстер-класах із створення традиційних писанок та свічок-писанок, а також великодніх символів. Звичайно, треба буде завітати у ці дні і у Шевченківський гай.  А з 8 по 23 квітня Х Всеукраїнський фестиваль “Писанка 2017” зустріне Коломия.

13102783_1295143570515022_4278217175063329411_nФото з фестивалю Писанок у Львові

Зараз ще не відома програма Сакура-феста у Ужгороді, але зазвичай він проводиться наприкінці квітня. Коли саме розквітнуть сакури у цьому році – загадка, залишається чекати та слідкувати за новинами від місцевих жителів, інстаграм нам у допомогу!

Чи залишаться у цьому році вихідні 1-2 травня? Хто знає… Але День Батяра у Львові має святкуватися обов’язково! Гості та містяни матимуть унікальну можливість поринути в атмосферу, настрій, побут, стилістику такого автентичного львівського явища як батярство, яке витворило своєрідний міський фольклор, сформований на лексиці львівської вулиці початку ХХ ст.

12963467_1114573641938093_53322116449077879_nФото заходу День Батяра

Також на початку травня гостей запрошує Ужгород на Фестиваль вина і меду “Сонячний напій” та Виноградар на  “Угочанську лозу”, скуштувати натурального меду, дегустувати вироби десятків виноградних підприємств краю. А поїсти теж недалеко: у закарпатську Косино у ті ж дати захоплюючий чемпіонат з приготування бограчу – угорського гуляшу по-закарпатські, в якому візьмуть участь найталановитіші кулінари області. Відвідувачів пригощатимуть ароматним густим супом, приготованим з овочів і м’яса практично без додавання води. Процес створення кулінарних шедеврів буде проводитися на очах публіки – на відкритому вогні.

opYK2e-Q_gUФото з Фестивалю бограча

У травні починається сезон історичних та реконструкторських фестивалів. Історичний фестиваль “Форпост” в Кам’янці-Подільському запрошує на зовсім новий “Форпост”, такий, яким ви його ще не бачили. Нововведень дуже багато, і вони будуть стосуватися концептуальності підходу, якості організації, інфраструктури та масштабів дійства. Історичний фестиваль “Середньовічний Хотин” має схожу програму з лицарськими боями та ярмарками, відбувається традиційно у наступні після Форпосту вихідні. Чекаємо також на історичний фестиваль “Срібний Татош” у замку  Сент-Міклош, Чинадиево, що на Закарпатті.

Дати історичного фестивалю “Porta Temporis” та кубка повітроплавання у Кам’янці зараз ще не визначено. Невідомо також, чи відбудеться цього року третій Всеукраїнський турфест «У гості до українців» , головна мета якого – сприяти розвитку внутрішнього туризму в Україні, популяризувати українську народну творчість.

Ми ж після зимової Маланки тепер більш за все чекаємо етнографічний фестиваль “Проводи отар на полонину” на Закарпатті. У 2016 урочисте святкування його було скасовано, між цим, це одна з небагатьох традицій, що передають з покоління в покоління та зберігаються майже незмінними. Навіть якщо свято-фест не буде відновлено, літо у Карпатах буде починатися саме так – проводами стада овець на випас. І побачити живу українську традицію – насправді незабутні враження на все життя.

Залишити відповідь