67. Дайджест цікавих матеріалів тижня

Вітаємо, добірка “що почитати вихідними” знову з вами. Цього разу розповімо про: урбаністичну активність Одеси, харківський спадок 30-х, неймовірних жінок, які роблять великі справи, нові потяги Укрзалізниці та багато іншого.

“Оккупай Жукова”

_dsc0017-3
Фото mistosite.org.ua

Ми вже колись писали трохи про цю урбаністичну акцію в Одесі, коли запруджений припаркованими автівками провулок перетворюють на пішохідний простір. У статті більш докладно про виклики та проблеми, з якими стикаються активісти, а також про досвід і перемоги.

Читати статтю

Район ХТЗ у Харкові

2___9007916
Фото Bysov(a)inbox.ua

Район ХТЗ у Харкові – це те, куди (за розумної стратегії, без романтичних совкових ностальгій) будуть приїжджати туристи зі всього світу, щоб подивитися на побудований у 30-роки місто-комбінат, де все повинно бути впорядковано режиму задля великої мети індустріалізації. Для нас це совковий мотлох разом зі злочинами проти людяності , але в ньому сховано величезний туристичний потенціал. Замість маргіналізованого району Харків може отримати єдиний у світі пам’ятник індустріалізації СРСР розміром з невеличке європейське містечко.

Читати статтю

Жінки, які змінюють країну

963
Фото misto-sad.com.ua

Не зовсім наш формат, але не змогли пройти повз, бо це те, що заохочує і самому щось робити: благодійниці, активістки та громадські діячки, як без підтримки влади, а, найчастіше, всупереч її бажанню, роблять неймовірні справи. Лікування дітей, перетворення бібліотек на публічні простори, створення міського скверу, заснування новітньої школи – цей текст мав би вийти до 8 березня, щоб бути ще одним цвяхом у домовину кастрюльно-квіткового свята.

Читати статтю


І ще новин одним рядком


А ми на цьому тижні теж молодці:

Зробили тест до Дня залізничника, написали порад про те, як збирати багаж і нічого не забути, а також виклали вже останню частину прогулянок Донецьком далекого 2009 року.

Гарних вам вихідних і цікавих подорожей!

img_5994

Залишити відповідь