63. Дайджест тижня: що почитати

Вітаємо вас і нас, знову дайджест з цікавими матеріалами тижня, щоб було вам щось почитати вихідними:) У цьому випуску багато ПРО що:) Про гору Піп Іван, про шлях святого Якова, про забудову Києва і про Почайну Києва, про гори та ведмедів, про Укрзалізницю (як без неї), про Ужгород, Тернопіль та багато іншого.

Сумне про розвиток Києва і його хаотичну забудову

main
Зображення: Олексій Биков

Лев Шевченко “Хмарочосі” дуже гарно написав про розвиток (або його відсутність) у розбудові Києва, про хаотичну забудову, відсутність планування, тяжкий радянський спадок, відсутність смаку, шалені гроші, елітність та віп:) З прикладами того як є і як має бути, на кого треба рівнятися, а чого треба уникати. У статті весь біль і сльози Києва за останні 10-15 років.

Читати статтю

Неймовірна розповідь про похід у гори та ведмедів

img_8138
Фото art-of-life.com.ua

Хоч розповідь датована не цим тижнем, але не могли пройти повз: крута історія від Kate Artyukhova про похід у гори, страшних ведмедів (або оленів), та як люди врятувалися. А також про те, що у МНС дзвонити нема сенсу, а правила поведінки у випадку зустрічі диких звірів краще знати завчасно.

Читати статтю

Про річку Почайну та геополітику

4abaf79-002

Що таке річка Почайна, яке вона має значення для історії і культури українського народу, як може вплинути на геополітику, а також про важливість культурних символів, величезний історичний спадок, любов до Києва і громадянську відповідальність від “Platforma”

Читати статтю

Про шлях на край світу і українських пілігримів

25e8542-840

Розповідь мандрівника Максима Беспалого про шлях святого Якова і про людей, що йдуть ним. На форумі видавців Максим презентував свою книгу про Camino de Santiago, а у бесіді з “Platforma” ще й розповів про все, що пов’язано з цим паломництвом та як воно поступово приходить до України. Ну і, взагалі, про сенс життя;)

Читати статтю

Про сходження на гору Піп Іван: плюси, мінуси та підводні каміння

tumblr_o9pkpledus1qmtqugo4_1280
Джерело фото: guide.karpaty.ua, автор – Ярослав Тюрменко

На тому тижні була схожа розповідь про Говерлу, а цього разу вже від igotoworld.com про Піп Іван. Все, що треба знати про підкорення не менш цікавої вершини з закинутою обсерваторією на горі: маршрути, транспорт, пори року та багато іншого.

Читати статтю


І ще новин одним рядком


А що стосовно нас, то цього тижня вийшов новий маршрут Тернопільщиною від нашого нового автора Наталі Бабір, друга частина з циклу статей про безпеку і третя з циклу про помічників українського туриста.

dsc_9249_1

Залишити відповідь