5 програм «швидкої мобільної допомоги» для мандрівника

Під час підготовки до подорожі, ми в тій чи іншій мірі завжди спантеличені побутовими питаннями. Як дістатися з дому до омріяного місця? Що варто відвідати неподалік? За яким розкладом працює музей? Куди подітися з дитиною? Де зупинитися, а де смачно повечеряти? І ще тисяча «де», «як», «яким чином».

Звичайно, завжди можна спитати поради у інфоцентрі, у перехожих чи у співробітника готелю, але науково-технічний прогрес ХХІ століття ми любимо саме за те, що про все необхідне у подорожі можна дізнатися з Інтернету. Головне – знати місця.

Для використання програм необхідно завантажити на телефон або планшет додаток та зареєструватися або увійти під логіном свого акаунта у соцмережі.

Trip Agvisor

Найбільший у світі сайт для мандрівників і його мобільний додаток дуже популярний. Для самостійного туриста він взагалі незамінний, бо тут зосереджена найбільша і давня база цінної інформації, яка ще й гарно структурована. Якщо ви коли-небудь намагалися перед подорожжю «пошерстити» Інтернет в пошуках рекомендації та лайфхаків, то розумієте, як фізично складно знайти необхідне у величезних несистематизованих горах відгуків, статей, путівників тощо.

Коли гуляєте будь яким великим містом, ви, якщо звернете увагу, доволі часто можете побачити на вході в заклад сову в зеленій окантовці – фірмовий логотип TripAgvisor. Це означає, що місце отримало дуже багато позитивних відгуків від відвідувачів. У таких вельми популярних місць є один недолік – тепер там буває надто людно.

QIP Shot - Screen 055

Foursquare

Соціальна мережа, про яку знають багато користувачів мобільних додатків. Сервіс, що дозволяє робити check-in в різних місцях (парки, кафе, магазини, фестивалі і т.д.) – відмінний інструмент у допомогу активному мандрівнику.

Найкорисніші для мандрівника розділи – «список планів» та «огляд місць» поблизу вашого поточного місцезнаходження. З планами все зрозуміло: якщо ви – активний користувач Foursquare, можна заздалегідь, перед поїздкою, заглянути туди і скласти свій віш-лист, а діяти за обставинами –  під час мандрівки освіжити в пам’яті ідеї та звіритися з мапою або адресою. Огляд ж місць – якраз «швидка мобільна допомога» туристу. З’явився вільний час? Дізнайтеся, які популярні місця є поблизу, почитайте підказки і подивіться фото інших користувачів. Щоб знайти найкращі місця поблизу, скористайтеся функцією «Дослідити». Введіть ключове слово у пошук (наприклад – «музей») і заклади, що відповідають вашому запиту, з’являться у вигляді списку, а поруч буде показана міні-мапа. Якщо натиснути на мапу, вона розкриється на весь екран і допоможе зорієнтуватися з місцем знаходження.

QIP Shot - Screen 057

Maps with me

Оффлайн-додаток, що показує не лише мапу і ваше місцезнаходження, а й супермаркети, кафе, банки, лікарні, церкви, готелі та інші об’єкти. Головна та найцінніша особливість – відмінна робота без Інтернету. Лише не забудьте заздалегідь завантажити мапу потрібного регіону або країни. Деякій час тому у функції додали побудову маршрутів пішки та авто, а нещодавно ще й голосове супроводження, як у GPS-навігаторі. Ця програма допоможе не загубитися у незнайомому місті, на трасі і знайти дорогу додому з самого глухого провулка – деталізація на мапах дуже хороша.

QIP Shot - Screen 058

2GIS

Ще один дуже корисний оффлайн-додаток. Містить у собі мапу, довідник організацій, пошук проїзду на громадському і особистому транспорті, лінійку для вимірювання відстаней та відображення корків в деяких містах. Це великий довідник на усі випадки життя, мобільні «Жовті сторінки». В Україні працює лише у великих містах, але дуже активно поширюється. Зараз це вже 28 міст у 5 областях.

QIP Shot - Screen 059

ViewRanger GPS

Якщо приведені вище додатки досить популярні, то про цей ви легко могли не чути, якщо не займаєтесь, наприклад, гірським або пішим туризмом. А в ньому – тисячі надихаючих маршрутних довідників, можливість завантажити докладні топографічні мапи та записувати треки за допомогою використання інтегрованої навігаційної системи ViewRanger, а ще ділитися подорожами і надихати інших на нові відкриття. Це теж соціальна мережа, але вона об’єднує, крім звичайних користувачів, видавців путівників, туристичні бренди та агенції.

Додаток використовує GPS-приймач пристрою і не вимагає наявності мобільного зв’язку для визначення місця розташування на мапи, запису та відстеження маршрутів. Мапи зберігаються на телефоні і можуть використовуватися автономно. Їм користуються понад 200 пошукових і рятувальних груп.

QIP Shot - Screen 060

Успіху і нехай ваші подорожі будуть незабутніми! 😉

Залишити відповідь