fbpx

Залізничні та автобусні квитки онлайн: як знайти та купити

Купування квитків онлайн вже буденний процес для подорожуючих Україною. Інтернет, банківська картка та смартфон – все, що потрібно для швидкого пошуку та придбання квітка у кілька кліків. До побачення, черги на вокзалах, брутальний радянський сервіс та відсутність можливостей вибрати місце самостійно, а краще – прощавайте! До того ж, з’явилось кілька альтернативних варіантів для пошуку та замовлення, різні сайти та додатки зі своєю специфікою, що обрати, кому довірити особисті данні та банківську інформацію?

Як онлайн дізнатися про розклад руху поїздів та знайти квіток

Розклад руху приміських та пасажирських поїздів традиційно та найкраще за все шукати на офіційному сайті Укрзалізниці. Зміни приміського руху відбуваються щосезонв, а ще пасажирські перевезення залежать від свят, ремонту колій, деколи ще й погодних умов та загострень у зоні АТО. Крім того, час від часу, напередодні свят та канікул Укрзалізниця пускає додаткові потяги або збільшує кількість вагонів у існуючих поїздах на популярних напрямках. Більшість змін відображається на сайті . Сайт має українську та англійську версії, це приємно та важливо для мандрівників-іноземців.

QIP Shot - Screen 037

Як онлайн купити квіток на потяг

Офіційний сервіс Укрзалізниці для придбання квитків на поїзд  має український, російський та англійський інтерфейс. Чого йому на наш погляд вкрай бракує, це мобільного додатку. Крім вибору вагона та місця, покупцю треба ввести ім’я та прізвище пасажира (а перед посадкою пред’явити документ, що засвідчує особистість), вибрати повний або пільговий квіток, додати / прибрати передплачений багаж, білизну, чай. Після сплати на емейл користувача приходить електронний квиток з цифровим кодом або QR-кодом. Треба уважно подивитися, чи є необхідність отримати у касі «живий» квиток до відправлення потягу, або достатньо пред’явити роздрукований на принтері папірець чи код у смартфоні. Сучасним подорожуючим, звичайно, ідеальним був би останній варіант, але досі не усі поїзди оздоблені апаратами для зчитування кодів.

QIP Shot - Screen 039

Які є альтернативні сервіси для купування квитків на поїзди та автобуси по Україні

В Україні зараз працює кілька електронних сервісів з продажу квитків. Це чудово, бо є і конкуренція, і можливість вибору для покупця. Великі сервіси зробили мобільні додатки і власники смартфонів мають радіти більш за інших.

Tickets.ua та Privat24 – найвідоміші представники, яким довіряє більшість користувачів. Приват24, звичний багатьом сервіс, ще й дає найвигідніші ціни на залізничні квитки. А Тікет.юа дуже вигідний для власників платинових банківських карток завдяки бонусній програмі. Менш відомі, але маючі своїх вірних користувачів сервіси – miykvytok.com, busfor.ua,  e-travels.com.ua, bus.com.ua, biletcafe.com.ua . Якщо у покупця в пріоритеті ціна, зараз найвигідніші Privat24 для поїздів, bus.com.ua для автобусів та Tickets.ua для літаків.

1mobua-24-980x400-ua-01

Сподіваємося, ви знайдете свій, найзручніший варіант пошуку та купування квитків і ваші подорожі Україною стануть ще приємнішими!

 

Фото – uz.gov.ua

Залишити відповідь