Що таке Uber та як їм користуватися

Uber прийшов в Україну 1 липня 2016 року і кияни та мандрівники ще не дуже добре розуміються, чим він відрізняється від звичайного таксі і чи треба це нам. От насправді? Спробуємо з’ясувати.

Що воно таке взагалі?

Uber – це нове слово не лише у словнику пересічного українця, але й новий рівень послуг та товарів, що наближає нас до європейських стандартів, серед яких лоу-кости, IKEA, пей-пєл та інші довгоочікувані блага цивілізації.  Uber у перекладі – супер, тобто Супер-таксі.

Насправді це не таксі, тобто не звичні нам таксопарки, а мобільний додаток для пошуку, виклику та оплати приватних авто приватних водіїв, що мають реєстрацію у базі, відповідая вимогам сервісу. Більш за все це схоже на соціальну мережу, яка зв’язує клієнта з водієм.

Uber  створений у США у 2009 році, додаток доступний у більш ніж 300 великих містах в 67 країнах світу. В Україні на цей час їм можуть скористатися лише у Києві, але планується розширення на Львів, Харків, Одесу та Дніпро; Uber цікавлять міста з населенням від 500 тис.

Зелений – міста, де працює Uber, блідно-червоний – де він може бути, червоний сервіс заблоковано

e8ea79d-2-original

Як воно працює?

З початку треба завантажити додаток Uber (iOS | Android) та зареєструватися у мережі, вона запросить контактні данні та банківську картку або, якщо довіри поки що не багато – WebMoney чи іншій онлайн-рахунок, головне, щоб там були гроші перед використанням послуги. Смартфон, інтернет та карта для оплати – ось все, що потрібно, якщо ви пасажир.

Місце знаходження визначається автоматично, ви задаєте адресу та обираєте клас авто, в Україні зараз працює UberX – це нижчій ціновий сегмент, представницький клас та люкс поки що у нас не представлено.

До замовлення можна подивитися приблизну вартість подорожі, яка залежіть від трафіка, погодних умов та іншіх умов (у майбутньому – класу авто).  Після замовлення бачімо ще й трасу поїздки, прогнозуємий час подорожі, фото водія, його ім’я-призвіще, модель та марку авто, його реєстраційний номер. Відразу після замовлення у клієнта є 5 хвилин на безкоштовну ануляцію виклику; якщо плани змінилися пізніше – це буде коштувати 25 грн.

Очікувана мінімальна вартість поїздки – 40 грн. Розраховується за формулою: 25 грн за подачу машини + 4.5 грн/км + 0.4 грн/хв. Середній час подання за стандартами становить 4-5 хвилин. Але у перші дні роботи в Києві Убер зробив суперечливий маркетинговий крок – подарував користувачам безкоштовні послуги і викликати автівку стало неймовірно важко, тож ми скористаємося довгоочікуваною можливістю… дещо пізніше 😉

index3  index

Нащо нам той Uber?

Сервіси, подібні до Uber існують, у тому числі і в Україні, наприклад, Уклон, але саме Uber у світі став лідером. Його перевагою є якість послуг, що складається з вимог до користувачів (водіїв та пасажирів) та рейтингу, якій ті й інші заробляють, перебуваючи у мережі.

Водієм Uber може стати будь хто. Це трохи бентежить на першій погляд, але треба знати про ось які умови: це повинен буди громадянин України, віком від 21 року, з досвідом водіння від 3­х років, без судимостей, з наявністю 3G смартфону, авто – іномарка 4­х або 5­ти дверна, не старше 2008 року, у відмінному стані, з усіма відповідними страховками. Після перевірки та навчання стандартам з водієм підписується партнерська угода, 25% ціни кожної поїздки буде отримувати Убер, він же буде здійснювати саппорт за потребами користувачів.

Uber і його конкуренти у Київі за матеріалами Ліга.нет

uber

Підсумуємо. Плюси: мобільність, швидкість, прозорість, конкурентна ціна, взаємна відповідальність. Нові, добре оздоблені авто, ввічливі водії, відсутність «Радіо Шансон»,  паління у салоні та заглушок у замках ременів безпеки. Недоліки: штраф за відміну поїздки та недовіра людей к системам, що потребують данні банківських карток.

2 thoughts on “Що таке Uber та як їм користуватися

  1. “Після перевірки та навчання стандартам з водієм підписується партнерське до мовлення, 25% ціни кожної поїздки буде отримувати, він ще буде здійснювати саппорт за потребами користувачів.” – оце речення як гугл-транслейтом перекладено :/

Залишити відповідь