Найцікавіші літні фестивалі України у 2016 році

Червень майже скінчівся, але попереду ще два літні місяці 2016 року і є нагода відвідати фестивалі, якіх в Україні вже традиційно десятки. Ми відибрали націкавіші з них та турістичною, історичною, етнографічною та гастрономічною тематиками.

Позаду “Галицька дефіляда та “Фестиваль ріплянки” на заході та полтавські Вакула-фест та етнографічний фестиваль гончарства. У липні кожного тижня відбувається щось цікаве, але концентрація подій не дуже висока і за бажанням можно встигнути майже все!

У першій тиждень паралельно відбудеться два історичні фестивали – “Русь пересопницька”, с. Пересопниця, Рівненська область та Історичне арт-шоу “Ніч в Луцькому замку”. Організатори обох фестивалів відроджують побут, культуру, воєнне мистецтво старих часів та вдаються до театралізованих реконструкції. Ви побачите штурм фортеці та показові бої між середньовічними воїнами, почуєте українських пісень та заворожуючу  гру на народних інструментах, візьмете участь у майстер-класах відродження народних традицій, танцю та давньоруських ремесел. Ексклюзивною подією свята у Пересопиці є пишна церемонія одруження галицького княжича Ярослава Осьмомисла (Мудрого) з княжною Ольгою з Суздаля, а замку Любарта королівська знать зустрічає гостей. 25-27 липня у Тростянці на Сумщині ще фестиваль історичної реконструкції – “Стара Фортеця. Подорож крізь століття”, лицарські розваги стають ближче для жителів східних областей України.

fest2016
Фото з https://vk.com/rusperesopnytska

Етнографічний фестиваль “Петрівський ярмарок” відбудеться у Чернівцях 9-10 липня, головна алея парку відпочинку ім. Т.Шевченка  відводиться для майстрів народної творчості, які демонструють і продають власні вироби декоративно-прикладного мистецтва. В програмі Петрівського ярмарку також – показ моделей одягу та зачісок, концерти аматорських колективів, різноманітні спортивні заходи, конкурси, ігри. Десь у середині місяця (дата ще не встановлена) нас чекає етнографічний фестиваль “Лемківська ватра” у Закарпатті. На імпровізованій сцені під відкритим небом зазвучать вітальні промови та залунають твори лемківської спадщини. Також плануються майстер-класи з виготовлення ляльок та художньої вишивки, розгорнеться виставка декоративно-прикладного мистецтва та розважальні програми для дітей.

fest2016
Фото з https://vk.com/rusperesopnytska

А ось у серпні вже ніяк не встигнути за різноманіттям та територіальним обсягом українських фестів.

Про смачне. Гастрономічний фестиваль чорниць “Верховинська яфина”  та “Сливовий леквар” у Закарпатті, де можна досхочу поласувати свіжими ягодами чорниць, а також стравами із них: млинцями, варениками, пирогами, гомбовцями, різноманітними тістечками, варенням, запиваючи все це яфиновою палинкою. Приготування леквару та солодких страв за староугорськими рецептами з використанням сливового повидла. На гостей фестивалів чекають запальні гудацькі мелодії, конкурси та безліч розваг.


Фото Олега Григор’єва

Десь на межі з смачними подіями фолк-рок фестиваль “Млиноманія” у с. Печара, Вінничіна, на гостей чакають  поетичні читання, майстер-класи, еко-галявина, ленд-арт та інсталяції, захоплюючі екскурсії та інші чудові атракції!  Етнографічний фестиваль “Сорочинський ярмарок” відбудеться на історичній батьківщині – у Полтавській області. Це найбільший та найпопулярніший ярмарково-виставковий заход в Україні. Щорічно його відвідує до мільйона осіб, а триває це масштабне свято протягом цілих шести днів, за цей час тут відбувається близько 200 різноманітних заходів. Ще один велетень – Міжнародний фольклорний фестиваль “Етновир” кличє гостей у Львів. Окрім традиційного видовищного марш-параду центральною частиною міста, яким відкривається фестиваль, та гала-концерту, буде представлено кухню народів світу. Кожен колектив, окрім фольклору представить гостям фестивалю ще й кухню своєї країни.

fest2016Фото https://vk.com/sorochenskuy_yarmarok

Історичний фестиваль “ТуСтань!” відбудеться 5-7 серпня 2016 року у селищі Урич, Львівська область і цього року туди прокладено дорогу! Ще одна “фішка” саме цього заходу – можливість для кожного відвідувача не лише бути спостерігачем, але й стати безпосереднім учасником активних дій. Віднині будь-хто може пройти необхідну підготовку, одягти на себе лати та взяти участь у лицарських турнірах, а опісля навіть долучитися до штурму фортеці!  Історичний фестиваль “Стародавній Меджибіж”, Хмельницька область – один з найдавніших та найвідоміших на Україні фестивалів, що відтворює на території древньої Меджибізької фортеці атмосферу середньовіччя.

1JuPK1Gkol4
Фото https://vk.com/medzhibozh

І це ще не все! Є чудові музичні та театральні фестивали, у серпні та вересні святкується багато Дней Міста та, звичано, День Незалежності України, коли так важко визначитися де краще його зустріти – у столиці або Львові, або у рідному місті-селищі чи на природі. Що б ви не вирішили – бажаєм найкращіх вражень. Подорожуте Україною та розповідайте про це!

Залишити відповідь