44. Дайджест новин 5-19 травня

Привіт всім, за два травневі тижня стільки новин назбиралося, уууу! Дуже багато музейних новин (і не дивно, адже цього тижня по всьому світу проходять дні і ночі музеїв), пожвавилися внутрішні авіаперевізники, багато незвичайних маршрутів та добірок знайдено на просторах уанету, стрітарт і багато чого іншого:)

1. По-перше, головна новина тижня – зараз триває тиждень ночей/днів музеїв. Найповніший розклад заходів по музеях країни ми знайшли тут. А у Львові стартував проект “Обери музей свого настрою”. Ще музейні та навколомузейні новини: у парку “Київська Русь” відтворять екстер’єр стародавнього Києва, депутати Тернопільщини просять повернути Почаївську лавру у державну власність і знов надати статус заповідника, в Україну повернули меч вікінгів та реліквію князя Святослава, в музеї Київської діаспори відкрили експозицію, присвячену Ігорю Сікорському, мистецьке село Петриківку планують повністю розписати.
fullsize (1)
Фото uapost.us

2. У Полтаві відкрили пам’ятник Івану Мазепі. Навіть не знаємо як прокоментувати, наш президент – троль:)

Pamyatnik_Mazepe
Фото Прес-служба президента України
3. На цьому тижні просто розійшлися внутрішні авіаперевізники: МоторСіч відкриє регулярні сполучення Львів-Київ, Одеса-Київ, Дніпроавіа запускає маршрут зі Львова в Івано-Франківськ, з червня хочуть повернути авіасплолучення між Києвом та Чернівцями. З цих всіх новин гарні передчуття викликає лише остання новина, якщо квитки на літак не будуть коштувати як сам літак. Бо на потязі їхати від Києва до Чернівців – ніч, про дороги краще не згадувати. З’єднувати Київ зі Львовом і Одесою при наявності гарних трас (5 годин авто до Одеси, і потягів Інтерсіті (4,5 години до Львова)- сумнівна ідея, бо залізничний вокзал більш доступний, на потяг не треба приїжджати за годину, проходити перевірки чекати на багаж. Набагато важливішими були б рейси Харків (Дніпропетровськ)-Одеса, Харків (Дніпропетровськ)-Львів (Івано-Франківськ, Ужгород), Одеса-Львів, бо регіони в нас можна їздити тільки через Київ:( Про літак зі Львова до Франіка взагалі мовчу, може, це жарт?:)

4. Фокус зробив таку шикарну карту з непопсовими маршрутами по своїх останніх статтях та станом доріг до них. Дуже красиво та інформативно!

Untitled-2
5. Дуже цікавий та знов ж таки не попсовий маршрут Дністром від IgoToWorld

3
Фото http://ua.igotoworld.com/ru/poi_object/2410_akkerman-fortress.htm
6. Аж дві чудові археологічні новини: коли нарешті влада Києва спромоглася на реконструкцію сходів до фундаменту Десятиної церкви, то при ремонті знайшли залишки палацу князя Володимира! А у Жовкві під час археологічних розкопок виявили автентичні оборонні мури.

7. Не забудьте про надзвичайний день надзвичайного міста Каменця-Подільського за його фестивалем повітряплавання 20-22 травня!

Flying hot air balloons over Kamyanets-Podilsky at Khmelnytsky region during the aerostatics festival “Cup of Podillya”, Ukraine
Фото http://freedownfall.livejournal.com/45940.html
8. Перше круїзне судно зайшло у Вілково (хоч по воді до нього можна дістатися, якщо доріг немає).

9. У Львові слідом за Києвом створили карту міських графіті

10. Потьомкінським сходам підтвердили статус пам’ятки європейської кінокультури

11. Польща інвестує у реконструкцію замку у Червонограді. Чудова новина, бо цей замок чарівний!

75455327
Фото VRoman62, static.panoramio.com
12. Не проходьте повз! Мінігранти на подорожі від Вікімедіа Україна

13. Не можемо обійти увагою Львів, який у туристичному потенціалі доріс до того, щоб про нього складали такі добірки: 10 місць Львова, вільних від туристичного натовпу

14. Ну і на останок: чудове відео про перший розмальований вуличним художником потяг київського метро.

Залишити відповідь