БЛОГ UA-Travels: 5 облцентрів України, які ми нарешті відвідали

Чому у кількох містах України були майже усі, а у інших – майже ніхто?

Відвідали столицю, Одесу та Львів, зазирнули на Закарпаття та… які обласні центри ви обирали для мандрівок Україною у другу чергу? У 2017 році я відкрила для себе 5 нових облцентрів і маже усі вони не потерпають від напливу туристів, хоча і проводять цікаві заходи, і мають видатні пам’ятки, і є де зупинитися-смачно поїсти. Може це тому, що по них мало розповідають? Тоді, вирушаймо!

 

Херсон

До анексії Криму, про Херсон мандрівнику було відомо не багато. Баштани, томати та море… ну десь там є море, чи може й ні? Зараз Херсон почав активно позиціонувати себе як туристичне місто, а не лише базу на маршруті до Олешківських пісків або Асканії-Нова. У місті є все необхідне для приємного відпочинку день або й більше: старовинні вулички із своїми легендами, пам’ятки царської епохи та водні прогулянки.

Тепле південне місто, набагато спокійніше та дешевше за Одесу, що може бути краще? – Логістика. Дороги у області чи не найжахливіші у країні. Потяги теж у поганому стані, розклад не найкращій, нажаль.

Зупинятися краще не у дорогих радянського типу готелях, а у невеличких приватних гест-хаусах, які ще й працюються з Буккінгом.

 

Чернігів

Здається, сюди потрапляє більше іноземців, що цікавляться Київською Русю та домонгольськими пам’ятками, ніж українців. З Києва дорога займає 3-4 години у один бік, але чи є той час у туриста, що приїхав к столицю на кілька днів? Дехто все ж бере екскурсію, відвідує старовинні храми та печери. Церкви, чернігівське пиво та вареники – це бренд. Але на мою думку “душа міста” не лише там, але й, скоріше за все, й на численних маленьких вуличках. Саме про одноповерховий Чернігів можна сказати “мальовничий” і це буде достатнім описом.

Зупинятися легко у хостелах у історичному центрі. Щодо кав’ярень – у місті працює кілька знайомих столичних брендів, наприклад, “Чашка”.

 

Кропивницький

Скільки людей з вашого оточення швидко знайде на карті це місто? Хтось досі не пам’ятає назву колишнього Кіровограда, а що там взагалі є, крім радянської провінційної архітектури? Крім того, дістатися Кропивницького не легко навіть з Києва, не кажучи за інші регіони – зачарований обцентр у самісінькому центрі країни.

Це – місто-відкриття, місто-музей модерну, місто, що зберегло неповторний вигляд, можливо саме завдяки тому, із-за чого воно ж не зробило крок у сучасність. Місту не вистачає коштів, інвестицій, бізнесу на усіх рівнях. Йому не вистачає нових поглядів. У Кропивницький обов’язково треба їхати. Саме в нього і саме зараз. День чи два ходити вулицями, насолоджуватися тишею, чистотою центру та будинками без багатьох шарів реклами. Гуляти парком тюльпанів. Усвідомлювати, як тут буде неймовірно чудово ось-ось, якщо мешканці та гості привнесуть сюди ще трохи сучасності у кращих її проявах.

Готелів та їжі це також стосується )

Суми

Здається, це ж поруч, а чому ми досі там не були? А ви? А що там робити? А як туди дістатися? Ми відповіли на усі ці запитання для себе, не усі відповіді були приємні. І самі Суми не вразили, але залишили приємні спогади, як виявилось за кілька місяців після подорожі. Зараз це, безумовно не маст сі облцентр і фізично це була, напевно, найважча з порожей цього року, але, сподіваємось, за кілька років ми дамо Сумам другий шанс, подивимось, крім того, область та отримаємо кращі враження.

Житло у місті – дуже гарні та дешеві квартири подобово. Щодо харчування – усі відвідані кав’ярні та ресторани мали добрий середній рівень обслуговування та кухні.

 

Луцьк

Напевно, найвідоміший та найтуристичніший з перелічених облцентрів. А з іншого боку, от хто їздив саме у Луцьк? Не на фестиваль (а їх є!), не на Шацькі озера відпочивати, а у Луцьк? Далечееенько!

З іншого боку, у Луцьку є відомий замок, тому вважається, що там є, що дивитися. А у Луганську, до якого діставатися так саме важко (було, зараз – то зараз) замку немає, то й нащо туди їхати. Нам є, що відповісти, але давайте вже про замок. Ось він є. А ще – будинок архітектора Горбаня. І величезний ринок між ними. І польській кордон, за яким Хельм та Люблін, і уся Європа. У Луцьк тепер є дорога зі Львова і дорога до Шацьких. Це дуже схоже на пару Київ-Чернігів. Ще одне місто очікувань та можливостей.

О, тут є власна гарна піцерія, що підкорила Львів – “Фелічіта”! Велком.

Так у моєму власному списку відвіданих облцентрів додалось ще 5 і залишилось 3! Тож, план на подорожі о 2018 створюється у тому числі з оглядкою на це. Безвідносно до того, чи виправдали відвідані міста мої надії та очікування, кожне з них було варто того, щоб його побачити. Це – частина нашої країни, яка без виключень цікава та заслуговує бути відомою. Мандруймо далі!

БЛОГ UA-Travels: 5 облцентрів України, які ми нарешті відвідали обновлено: Листопад 6, 2017 автором: Patteran

Залишити відповідь